Η Ανεγερτική Επιτροπή Ιερού Προσκυνήματος Οσίου Ιακώβου Τσαλίκη του Θαυματουργού, με αφορμή την ανοικοδόμηση του Ιερού Προσκυνηματικού Ναού, διοργανώνει συναυλία Ρεμπέτικης και Παραδοσιακής Μουσικής με τους αγαπημένους Μπάμπη Τσέρτο και Βασιλική Χατζηαδάμου, την Τρίτη 30 Ιουλίου στο Διώνειο Αμφιθέατρο Δένειας.
Τους ερμηνευτές θα πλαισιώνει το παραδοσιακό και λαϊκό σχήμα της Βασιλικής Χατζηαδάμου με τη συμμετοχή του Γιάννη Τσέρτου στα πλήκτρα, η χορωδία παραδοσιακού τραγουδιού Ιεράς Μητροπόλεως Μόρφου καθώς και ο λαογραφικός Όμιλος Μιτσερού.
Πού: ΔΙΩΝΕΙΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΔΕΝΕΙΑΣ
Πότε: 30/07/2024
Εισιτήρια: €15 (παιδιά κάτω των 12 ετών δωρεάν) --> https://www.soldoutticketbox.com/el/event/mpampis-tsertos-vasiliki-hadjiadamou-2024
Ώρα: 8:30 μ.μ. (προσέλευση 8:00 μ.μ.)
Διάρκεια: 2h+